0903 880 450
0
0,00
Dátum a meniny
Dnes je 25.01.2020,
meniny má: Gejza
Share
Top Stories

Ako si vybrať svadobnú kyticu - 2. časť

Veľkosť a tvar svadobnej kytice

Ohľadne výberu správneho tvaru a veľkosti existuje niekoľko pravidiel, aj keď veľakrát ide viac o to, čo sa ktorej neveste páči :). Majte však na pamäti najmä to, aby sa vám dobre držala (predsa len sa s ňou budete fotiť a budete ju držať počas celého obradu), nebola vám príliš ťažká alebo príliš hrubá (priemer stoniek v mieste držania kytice).

Najčastejšie robievame guľaté kytice, ktoré aj vydržia najdlhšie, keďže kvety v nich majú stonky na konci voľné a kytica tak môže byť vo vode vždy, keď ju práve nepotrebujete držať v ruke. Kytice robené do svadobného držiaka (držiak s aranžovacou hmotou) vydržia o niečo menej, záleží na druhu kvetov, ktoré sa použijú a tiež na tom, či je hmota po celý čas dostatočne mokrá (najmä počas fotenia počas letných dní..). Najmenej vydržia kytice z takzvaných drôtikovaných kvetov, ktoré majú namiesto stoniek drôty resp. sú vyskladané z lupeňov.

Veľkosť a tvar sa prispôsobuje tvaru šiat a tiež postave nevesty. Pre vyššie nevesty sa sú vhodné previsnuté kytice a tiež väčšie, výraznejšie guľaté kytice a guľaté kytice s prevísajúcimi prvkami (napr. orgovánom). Drobnejším nevestám sa odporúčajú skôr menšie guľaté kytice, s menej výraznými prvkami a kratšími stonkami, ktoré im opticky neuberajú na výške.

Tu je malá pomôcka, ktorý typ kytice sa hodí ku ktorému typu šiat:

Predchádzajúci | Späť na zoznam článkov | Nasledujúci