0903 880 450
0
0,00
Dátum a meniny
Dnes je 25.01.2020,
meniny má: Gejza
Share
Top Stories

Ako si vybrať svadobnú kyticu - 3. časť

Kedy začať riešiť kvety?

Odporúčam minimálne dva mesiace pred svadbou. Ak máte konkrétnu predstavu, poskytne to dostatok času na to, aby sa zaistili vami vybrané kvety, poprípade vymyslelo náhradné riešenie, ak náhodou dostupné nebudú. A ak predstavu nemáte, je dosť času na to, niečo vymyslieť a postupne doladiť detaily. Niektoré nevesty za nami prichádzajú už oveľa skôr, no sú aj také, ktoré sa ozvú týždeň pred svadbou. No vtedy sa môže stať, že kvety, aké by chceli, jednoducho nestihnú ani len prísť. Preto je lepšie riešiť to v dostatočnom predstihu. 

Pri premýšľaní o kytici nezabudnite tiež na pierko pre ženícha. My ich robíme automaticky v cene kytice a najmä v letnom období rovno dve - ak by sa jedno napríklad pri fotení pred obradom unavilo. Ďalšou možnou kvetinovou súčasťou svadby kytice pre družičky resp. svedkyňu. Treba zvážiť či ich budete chcieť, aké veľké, či vo forme kytice alebo náramku (zo živých alebo umelých kvetov). Ďalej tu máme svadobné mamy, ktorým sa tiež môže dať do ruky kytica. 

A tiež si rozmyslite, či nebudete chcieť živé kvietky do vlasov, v tom prípade to treba povedať kvetinárke, aby vám ich nezabudla dať bokom.

Kvety na tortu sú tiež častou požiadavkou zo strany neviest. Otázkou je, akú tortu budete mať - či poťahovanú alebo nahú - a či sa cukrárka postará o zdobenie po svojom alebo budete chcieť mať na torte živé kvety zhodné s kvetmi v kytici či výzdobe. 

Výzdoba auta môže byť rovnako z kvetov - zo živých alebo umelých. Zo živých kvetov je možné pripraviť aranžmán v špeciálnom držiaku, ktorý sa dá gumenou prísavkou pripevniť na kapotu auta. Ale rovnako dobre poslúži aj organza či stuhy, ktoré môžu byť doplnené milou svadobnou ozdobou (srdiečko, holubice, prstene..). 

Výzdoba na hostinu

Častou súčasťou výzdoby sály je väčší svadobný aranžmán na stole pred novomanželov a kytice čo menšie aranžmány na stoloch pre hostí. Pri svadobnom aranžmáne treba zvážiť aký má byť veľký, či majú kvietky ísť viac do priestoru alebo príliš nevytŕčať, aby nezakrývali ženícha a nevestu. Z akých kvetov, či v 

podobnom štýle ako je kytica alebo niečo úplne iné. Rovnako výzdoba na stoly pre hostí pri ktorej je výber veľký - kytičky (väčšie alebo menšie), neviazané živé kvety vo vázach, jednodruhové 

alebo miešané, zhodné s kyticou alebo iné. Alebo radšej aranžmány - podlhovasté, okrúhle, v tvare venčekov (napríklad okolo svietnikov). Každopádne je z čoho si vyberať. :) Môžem ale povedať, že na stoly pre hostí najčastejšie robievame kytičky s priemerom okolo 20 cm, miešané (ladené podobne ako kytica, minimálne hlavné prvky majú spoločné) i jednoruhové (napríklad z gypsofilky).

Výzdoba na obrad

Nie je to pravidlom, ale sú nevesty ktoré zabezpečujú výzdobu aj do kostola - a to buď aranžmány, ktoré sa rozostavia po kostole alebo výzdobu lavíc. Treba si zistiť v kostole, v ktorom budete mať svadbu, či tam majú stálu výzdobu z kvetov a poprípade, čo sa s výzdobou robí, ak je tam napríklad viac svadieb v jeden deň. Na civilných obradoch to zväčša závisí od miesta, kde ho budete mať. Napríklad hotely, ktoré majú špeciálne miesto, kde sa konajú obrady, automaticky zabezpečujú výzdobu.

Milé nevesty, prajem vám príjemné svadobné prípravy a nech je váš deň D nezabudnuteľný! Ak budete potrebovať s niečím poradiť, neváhajte sa na nás obrátiť

Predchádzajúci | Späť na zoznam článkov | Nasledujúci