0903 880 450
0
0,00
Dátum a meniny
Dnes je 25.01.2020,
meniny má: Gejza
Share
Top Stories

Koľko stojí svadobná kytica?

Koľko teda stojí svadobná kytica?

Často sa ma budúce nevesty pýtajú, koľko stojí svadobná kytica, koľko výzdoba sály.. no veľakrát ešte samy nemajú predstavu o tom, o akú kyticu či výzdobu si vlastne prajú. Priznám sa, je celkom zložité povedať cenu, pokiaľ neviem o čo presne pôjde. A len tak "streliť" nejakú sumu bez toho, aby bola podložená konkrétnymi požiadavkami, je z môjho pohľadu prinajmenšom trúfalé. :) So svadobnou kyticou je to totiž presne tak, ako so všetkým ostatným - môže stáť 40 Eur ale aj 100. Závisí na tom, aká veľká má byť, z akých kvetov sa má skladať a rovnako zaváži jej tvar. A rovnako je to s výzdobou na stoly - tá môže pozostávať z 3 gerbier vo váze, ale aj z honosných aranžmánov rôznych veľkostí a tvarov.  

Čo ovplyvňuje cenu svadobnej kytice a svadobnej výzdoby?

1. Druh kvetov

Každý kvet má inú cenu, niektoré sú drahšie, niekoré zase lacnejšie. Cena kvetov sa tiež líši počas roka, najmä pri tých sezónnych. Napríklad pivonky majú sezónu na jar a začiatku leta, akonáhle by ste ich chceli neskôr, stoja oveľa viac, sú v horšej kvalite a po určitom čase už vôbec dostupné nie sú.

2. Veľkosť 

To je asi jednoznačné - čím väčšia kytica, tým viac kvetov na ňu treba a teda tým je aj drahšia. A to isté platí pre výzdobu a aranžmány.

3. Tvar kytice

Previsnuté kytice sú zložitejšie na prípravu, treba na ne viac materiálu a tiež špeciálne prvky ako napríklad držiak.

Určite si rozpočet

Ak nechcete zaplatiť za kvety príliš veľa, určite si rozpočet. Tomu sa dá potom prispôsobiť veľkosť a druh výzdoby či kytice. :)

Preto..

Ak máte záujem a cenovú ponuku na svadobnú kyticu a výzdobu, skúste si premyslieť základné parametre toho, o akú kyticu či výzdobu by malo ísť. Poprípade, ak ste našli na internete niečo, čo vás zaujalo, neváhajte a pošlite aj obrázok. 

Svadobná výzdoba - množstvo (počet váz/aranžmánov), či chcete kvety do váz alebo aranžmány (alebo svadobný aranžmán na hlavný stôl a zvyšok do váz), veľkosť aranžmánov/kytičiek do váz/počet kvetov do váz, ak ide o neviazané kvety, druhy kvetov z akých by mala výzdoba pozostávať.

Svadobná kytica - druhy kvetov, farba, približná veľkosť a tvar.

Predchádzajúci | Späť na zoznam článkov | Nasledujúci