0903 880 450
0
0,00
Dátum a meniny
Dnes je 25.01.2020,
meniny má: Gejza
Share
Top Stories

Svadba v zime alebo ako je to so zimnou kyticou?

Zimné svadby majú svoje čaro. A ak sa vám podarí vychytať aspoň troška zasnežené či zamrznuté počasie, máte krásnu iskrivú výzdobu ešte aj vonku. :) Mám pre vás zopár tipov na kvety, ktoré sú vhodné na zimnú svadbu. 

Nevesty, ktoré sa vydávajú v zime (resp. v zimnom polroku) sa často obávajú, že v čase ich svadby nebude k dispozícii dostatok kvetinových odrôd či farieb. Omyl! Existujú mnohé druhy, z ktorých sa dá vybrať i v zime a sú tiež druhy, ktoré majú sezónu práve počas tohto obdobia. :)

Romantická biela 

Biela farba zime jednoznačne kraľuje. Jasné, že sa nemusíte sa striktne držať len čisto bielej. Namiesto toho sa môžete rozhodnúť pre mäkké, "antique" odtiene ako krémová, slonovinová alebo veľmi svetlé odtiene ružovej či marhuľovej. Rovnako sa môžete rozhodnúť pre elegantú kombináciu striebornej a bielej, ktorá je vo svete veľmi populárnou voľbou pre zimné nevesty. Strieborné listy, flitre, strieborné stuhy a jemné, elegantné snehobiele kvety menia klasické biele kytice na kytice s očarujúcim zimným nádychom.

Pekným doplnkom sú napríklad vetvičky ihličia či cezmíny, ktoré vytvoria elegantný kontrast. Rovnako sa dajú použiť biele alebo strieborné šišky, imelo, perie a tiež bobuľky rôznych farieb. 

Sviatočná červená

Zimné svadobné kytice môžu byť ladené aj do slávnostnej červenej. Zamatové ruže doplnené bobuľkami Hyperica, cezmínou alebo šiškami ako aj kombinácia bielych a červených ruží doplnená striebornými prvkami pôsobí slávnostne a bude čerešničkou vášho dňa D.

Kvety dostupné v zime

Medzi kvetmi, ktoré v zime dostupné sú a najmä prežijú aj chladnejšie počasie sú napríklad ruže, trsové ružičky, karafiáty, tulipány, narcisy, ranunculus, amarylis, ľalie, alstromérie, ornitogalum, hypericum či cezmína.

 

 

Predchádzajúci | Späť na zoznam článkov